| UPC | 747115456376 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | VWB7MMRR4T |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | BRONZE |
| Length | 48.25 |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9.5" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 9.2 |
| Sights | No |
Bolt Action Rifles
WEATHERBY VANGUARD WEATHERGRD 7MAG BRZ
$802.71
WEATHERBY VANGUARD WEATHERGRD 7MAG BRZ
Availability: 1 in stock
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 30-06 Sprg 3rd Capacity 20″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart -
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Capacity 22″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart





