| UPC | 682146882452 |
|---|---|
| Manufacturer | Howa |
| Manufacturer Part Number | HWHCF6ARC |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6mm ARC |
| Capacity | 5 + 1 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.1 |
| Package Width | 10.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | 3-Position |
| Shipping Weight | 6.9 |
Bolt Action Rifles
HOWA MINI HUNTER 6MMARC 20″ CF
$1,102.05
HOWA MINI HUNTER 6MMARC 20″ CF
Availability: 5 in stock
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Hardwood Stock with Scope
$531.95 Read more -
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Capacity 22″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart




