| UPC | 840290529047 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 8011500501 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 4 |
| Color | Burnt Bronze |
| Model | Evoke |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9" |
Bolt Action Rifles
CHRISTENSEN EVOKE 7MM MAG 22″ BRNZE
$948.99
CHRISTENSEN EVOKE 7MM MAG 22″ BRNZE
Availability: 4 in stock
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Capacity 22″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart -
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 30-06 Sprg 3rd Capacity 20″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart





