| UPC | 030317042042 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 185605 |
| Eye Relief | 16.60-19.20mm |
| Field of View at 1,000 Yards | |
| Length | 15" |
| Magnification | 27-55x |
| Objective Size | 80mm |
| Product Type | Angled |
Spotting Scopes
Leupold 185605 SX-5 Santiam HD Angled Body 27-55x 80mm Black
$1,999.99
Leupold 185605 SX-5 Santiam HD Angled Body 27-55x 80mm Black
Availability: 3 in stock
Related products
-
Spotting Scopes
Leupold Mark 4 20-60x80mm Spotting Scope FFP TMR Reticle Non-Illuminated Black
$2,699.99 Add to cart -
Spotting Scopes
Leupold SX-4 Pro Guide HD Gen 2 Spotting Scope 15-45x65mm Angled
$999.99 Add to cart





