Tomahawk II exemplifies the next generation of Swampfox Second Focal Plane (SFP) LPVOs. Continuing the legacy of our original riflescope, Tomahawk II features increased optical performance, offering an expansive eye box, wide field of view, and unmatched clarity.
Gun Scopes
Swampfox Optics THK14241RB Tomahawk II Black 1-4x24mm 30mm Tube BDC Red Reticle
$239.00
Swampfox Optics THK14241RB Tomahawk II Black 1-4x24mm 30mm Tube BDC Red Reticle
Availability: 3 in stock
| UPC | 889157002453 |
|---|---|
| Manufacturer | Swamp Fox |
| Manufacturer Part Number | THK14241RB |
| Adjustable Parallax | 100 yds |
| Eye Relief | 3.23"-3.10" |
| Length | 9.57" |
| Magnification | 1-4x |
| Objective Size | 24mm |
| Optic Coating | Fully Multi-Coated/Anti-Fog/Hydrophobic |
| Reticle | BDC Red |
Related products
-
Gun Scopes
Burris Veracity PH Rifle Scope 3-15×44 30mm FFP RC MOA Illum. Black
$1,199.99 Add to cart





