Smith & Wesson’s M&P FPC features a slim and compact design that allows it to be stowed away and accessible when needed. Inspired by their M&P handguns, the M&P FPC has a familiar grip and trigger, is compatible with 10MM M&P pistol magazines, has the ability to store additional magazines with its in-stock storage, and features M-LOK slots in the forend to mount accessories.
Semi Auto Rifles
S&W M&P FPC 10MM 16.25″ 15RD ODG
$692.51
S&W M&P FPC 10MM 16.25″ 15RD ODG
Availability: 2 in stock
| UPC | 022188903874 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 14583 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 15 |
| Color | Black |
| Length | 7'' |
| Magazine Included | 3 x 15-Round |
| Model | M&P FPC |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights | No |
Related products
-
Semi Auto Rifles
S&W M&P FPC Rifle 10mm Auto 10rd Magazine 16.25″ Barrel CA Compliant
$661.48 Add to cart






