Ruger, MFG# 19142, UPC: 736676191420, UOM: Each, PC Carbine, 9mm Luger, 16.12″ Barrel, Rose Gold, 17-rd, TALO Exclusive, RUGE, RUGELG05, RUGELGALL, LG05, LGALL
Semi Auto Rifles
PC Carbine Rose 9MM 16.12″ Rs Gld 17-rd TALO
$621.55
PC Carbine Rose 9MM 16.12″ Rs Gld 17-rd TALO
Availability: 21 in stock
| UPC | 736676191420 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 19142 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.12" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Number of Magazines | 1 17 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 8.8 |
| Sights | FS: Blade | RS: Adjustable |
| Sights Type | Fixed Sights |
Related products
-
Semi Auto Rifles
S&W M&P FPC Rifle 5.7x28mm 22rd Magazine(3) 16.25″ Threaded Barrel M-Lok Rail
$661.48 Add to cart





