| UPC | 810237023143 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-CGR20 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Length | 43 |
| Number of Magazines | 1 40 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 15.0 |
| Sights | Low Profile Flip Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Semi Auto Rifles
KRISS USA VECTOR CRB G2 9MM 16″ ODG 40+1
$1,519.99
KRISS USA VECTOR CRB G2 9MM 16″ ODG 40+1
Availability: 1 in stock
Related products
-
Semi Auto Rifles
S&W M&P FPC Rifle 5.7x28mm 22rd Magazine(3) 16.25″ Threaded Barrel M-Lok Rail
$661.48 Add to cart





