The Winchester XPR rifle is a step forward in design and manufacturing, bringing you a high performance hunting rifle at an extremely affordable price from a name you know and trust. Pairing the performance of the XPR with True Timber Strata camouflage gives you a lethal advantage. This combo package comes with a Vortex Crossfire II 3-9x40mm Scope.
Bolt Action Rifles
WIN XPR PKG 6.5CM 22″ TB STRATA/FDE
$787.17
WIN XPR PKG 6.5CM 22″ TB STRATA/FDE
Availability: 1 in stock
| UPC | 048702016288 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | 535740289 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Length | 50 |
| Model | XPR |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 9.7 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1 in 8" |
| Shipping Weight | 10.5 |
| Sights | No |
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 30-06 Sprg 3rd Capacity 20″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart






