| UPC | 747115462377 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | VTX7MMPR0T |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | 3 Position |
Bolt Action Rifles
Weatherby VTX7MMPR0T Vanguard Obsidian 7mm PRC 3+1 20″ Blued Threaded Barrel, Blued Stainless Steel Drilled & Tapped Receiver, Black Monte Carlo Synthetic Stock
$573.64
Weatherby VTX7MMPR0T Vanguard Obsidian 7mm PRC 3+1 20″ Blued Threaded Barrel, Blued Stainless Steel Drilled & Tapped Receiver, Black Monte Carlo Synthetic Stock
Availability: 8 in stock
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 30-06 Sprg 3rd Capacity 20″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart





