| UPC | 011356323460 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32346 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Color | GUN METAL BRONZE |
| Length | 48.5500 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 9.0 |
| Sights | No |
| Youth Rifle |
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 2 CPT PRO WSTRN 6.5CR LH
$584.32
SAVAGE ARMS AXIS 2 CPT PRO WSTRN 6.5CR LH
Availability: 3 in stock
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Capacity 22″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart





