The Howa Mini Action Rifle is the perfect platform for an accurate and affordable bolt-action gun. With precision in mind, every Howa bolt action rifle is equipped with exacting tolerances and constructed with superior materials.
Bolt Action Rifles
HOWA MINI ACTION 6MM ARC 22″ 5RD GRN
$582.86
HOWA MINI ACTION 6MM ARC 22″ 5RD GRN
Availability: 22 in stock
| UPC | 682146119374 |
|---|---|
| Manufacturer | Howa |
| Manufacturer Part Number | HMA6ARCSG |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6mm ARC |
| Capacity | 5 |
| Color | Green |
| Model | M1500 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7.5" |
| Safety | 3 Position |
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 30-06 Sprg 3rd Capacity 20″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart





