High quality components and precise manufacturing make Howa firearms ideal for both new shooters and experienced gun owners. The durability, reliability and excellent build quality will ensure years of service you can count on.
Bolt Action Rifles
HOWA MINI ACT 7.62X39 20″ HVY TB ODG
$609.35
HOWA MINI ACT 7.62X39 20″ HVY TB ODG
Availability: 4 in stock
| UPC | 682146390001 |
|---|---|
| Manufacturer | Howa |
| Manufacturer Part Number | HMA70723+ |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 5 |
| Color | Olive Drab Green |
| Model | Mini Action |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.1 |
| Package Width | 10.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9.45" |
| Shipping Weight | 7.95 |
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Capacity 22″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart





