High quality components and precise manufacturing make Howa firearms ideal for both new shooters and experienced gun owners. The durability, reliability and excellent build quality will ensure years of service you can count on.
Bolt Action Rifles
HOWA MINI ACT 6.5GREN 20″ HVY TB BLK
$602.29
HOWA MINI ACT 6.5GREN 20″ HVY TB BLK
Availability: 6 in stock
SKU: BILL|LSI HMA70622
Category: Bolt Action Rifles
Tag: Online Only
Brand: Legacy Sports International
| UPC | 682146390032 |
|---|---|
| Manufacturer | Legacy Sports International |
| Manufacturer Part Number | HMA70622 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Grendel |
| Capacity | 5 |
| Color | Black |
| Length | 46.5 |
| Model | Mini Action |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 7.8 |
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 30-06 Sprg 3rd Capacity 20″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart





