| UPC | 023614868569 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 036109282 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.5" Heavy Sporter |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 54 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 7.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 9.1 |
| Sights | No Sights |
Bolt Action Rifles
BROWNING X-BOLT 2 ALL PURPOSE 6.5CR #
$930.39
BROWNING X-BOLT 2 ALL PURPOSE 6.5CR #
Availability: 11 in stock
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Capacity 22″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart -
Bolt Action Rifles
Savage Axis II XP Hardwood Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22″ Barrel Hardwood Stock with Scope
$531.95 Read more




