Shadow Systems, MFG# SS-1306, UPC: 810013439236, UOM: Each, Shadow Systems MR920, 9mm, 4.0″” Unthreaded Black, Foundation Slide, OR, Dot Front Sight, Black, 15-rd, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
Semi Auto Handguns
SHDW MR920 9mm 4.0″ Blk Foundation 15rd
$542.77
SHDW MR920 9mm 4.0″ Blk Foundation 15rd
Out of stock
| UPC | 810013439236 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1306 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 7.13 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 10.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | FS: White Dot RS:Black |
| Sights Type | Fixed Sights |
Related products
-
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
$776.42 Add to cart -
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
$1,110.78 Add to cart





