| UPC | 810013437553 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-1024-H |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Model | MR920 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Trigger Safety |
| Sights | Front Night Sight |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 7.13 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.75 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights Type | Night Sights |
Semi Auto Handguns
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM FDE/BK HS 15 #
$1,249.00
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM FDE/BK HS 15 #
Availability: 1 in stock
Related products
-
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
$1,110.78 Add to cart




