The STK200, a compact 9MM semi-automatic pistol with a 4″ barrel, ergonomic design, and lightweight construction for versatile use in personal protection and recreational shooting.
Semi Auto Handguns
ROCK ISLAND STK200 9MM 4″ 15RD BLK
$413.86
ROCK ISLAND STK200 9MM 4″ 15RD BLK
Availability: 1 in stock
| UPC | 4806015566212 |
|---|---|
| Manufacturer | Armscor/Rock Island Armory |
| Manufacturer Part Number | 56621 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Color | Black |
| Model | STK200 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 10.3 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.9 |
| Sights | 3-Dot Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
Related products
-
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5″ Barrel Black with Rail
$833.76 Add to cart -
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Stainless Steel
$833.76 Add to cart







