The 9C1 G2 is ergonomically built to comfortably fit both large and small hands. The barrel is engineered to sit low for superior point and shoot accuracy and reduced muzzle flip. The 9C1 G2 has virtually no external protrusions, making it ideal for concealed carry; and of course, it’s Proudly American.
Semi Auto Handguns
FMK G2 9MM 3.87″ 14RD BLK/FDE
$254.99
FMK G2 9MM 3.87″ 14RD BLK/FDE
Availability: 10 in stock
| UPC | 850979006523 |
|---|---|
| Manufacturer | FMK Firearms |
| Manufacturer Part Number | FMKG9C1G2RSS |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 3.87" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 14 |
| Color | Black, Flat Dark Earth |
| Model | 9C1 |
| Number of Magazines | 1 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Trigger |
| Shipping Weight | 1.95 |
| Sights | Fixed Sights |
| Sights Type | 3-Dot |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |
Related products
-
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
$1,110.78 Add to cart







