All pistol suppressors require a threaded pistol barrel. SilencerCo noticed a market need for high quality pistol barrels and we stepped in to offer them. Holding to the same commitment to quality as all of our products, the threaded barrels are tough enough to hold up under the harshest conditions. Made of 416R stainless steel and finished in black nitride. For use with a pistol silencer, you will also need a piston. SilencerCo threaded barrels come with a Thread Protector.
Handgun Barrels
SilencerCo AC2290 S&W 9mm Luger 3.50″ Threaded Black Nitride Stainless Steel, Fits S&W M&P Shield
$143.65
SilencerCo AC2290 S&W 9mm Luger 3.50″ Threaded Black Nitride Stainless Steel, Fits S&W M&P Shield
Out of stock
| UPC | 816413022573 |
|---|---|
| Manufacturer | Silencer Co |
| Manufacturer Part Number | AC2290 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Color | Black |
| Length | 3.50" |
| Model | S&W |
| Package Height | 1.3 |
| Package Width | 1.3 |
| Product Type | Accessory-Barrels |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Shipping Weight | 0.253 |
| Style | Threaded |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
Related products
-
Handgun Barrels
Smith & Wesson 14422 M&P PC Shield EZ 380 ACP 3.83″ Ported, Gold Stainless Steel
$144.75 Add to cart




