Woods or fields. Fur or feathers. Federal Game-Shok Upland Hi-Brass loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable, effective performance on a variety of upland game.
Shotgun Shells
FED GMSHK HI BR 410 2.5 7.5 25/250
$26.49
FED GMSHK HI BR 410 2.5 7.5 25/250
Availability: 65 in stock
| UPC | 029465008833 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | H41275 |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 2.5" |
| Grains | #7.5 |
| Length | 2.50" |
| Model | GameShok |
| Product Type | Shotshell |
| Shipping Weight | 1.15 |
| Shot Size | 7.5 |
| Shot Weight | 1/2 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 1.06 |
Related products
-
Shotgun Shells
Rio Ammunition WT208 Wing & Target 20Gauge 2.75″ 7/8oz 8Shot 25 Per Box/10 Case
$11.68 Add to cart





