| UPC | 747115458899 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | VC2665CMR2B |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 6.7 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 8.8 |
Semi Auto Rifles
WEATHERBY VANGUARD CTG 6.5CR 20″ MB
$944.41
WEATHERBY VANGUARD CTG 6.5CR 20″ MB
Out of stock
Related products
-
Semi Auto Rifles
S&W M&P FPC Rifle 5.7x28mm 22rd Magazine(3) 16.25″ Threaded Barrel M-Lok Rail
$661.48 Add to cart





