| UPC | 011356322715 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32271 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 48.8000 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 10.6 |
| Sights | No |
Bolt Action Rifles
SAVAGE ARMS AXIS 2 6.5CR WOOD 22″ PKG LH
$655.49
SAVAGE ARMS AXIS 2 6.5CR WOOD 22″ PKG LH
Availability: 5 in stock
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Capacity 22″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart





