| UPC | 840290529016 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 8011503602 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 10.5 |
Bolt Action Rifles
CHRIS 801-15036-02 EVOKE 7BC 16.25″ BB/GRN
$948.99
CHRIS 801-15036-02 EVOKE 7BC 16.25″ BB/GRN
Availability: 3 in stock





