| UPC | 747115454105 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | MAX01N7MMPR8B |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Color | Multi-Color |
| Length | 48.25 |
| Package Height | 2.75 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 9.0 |
| Sights | No |
Bolt Action Rifles
WTHBY MAX01N7MMPR8B MKV APEX 7MM PRC
$2,599.00
WTHBY MAX01N7MMPR8B MKV APEX 7MM PRC
Availability: 2 in stock




