Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
Shotgun Shells
WIN SPR-X UPLND 410 2.5″ #6 25/250
$25.92
WIN SPR-X UPLND 410 2.5″ #6 25/250
Availability: 171 in stock
| UPC | 020892001015 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | X416 |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 2.5" |
| Grains | #6 |
| Length | 2.50" |
| Model | Power Point |
| Product Type | Shotshell |
| Shipping Weight | 1.1 |
| Shot Size | #6 |
| Shot Weight | 1/2 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 1.04 |
Related products
-
Shotgun Shells
Winchester Ammo XB121 Super X 12Gauge 2.75″ 1Buck Shot 5 Per Box/50 Case
$11.51 Add to cart -
Shotgun Shells
Rio Ammunition WT208 Wing & Target 20Gauge 2.75″ 7/8oz 8Shot 25 Per Box/10 Case
$11.68 Add to cart






