The Howa Carbon Stalker barrel that is fitted into an custom Carbon Fiber wrapped stock that lightens the weight of this rifle.
Bolt Action Rifles
Howa HCBN7MMPRCGW 1500 Carbon Stalker Full Size 7mm PRC 3+1 24″ Blued Steel Threaded Barrel, Blued Drilled & Tapped Steel Receiver, Fixed Stocky’s Black Carbon Fiber w/Gray Webbing Stock, Right Hand
$874.60
Howa HCBN7MMPRCGW 1500 Carbon Stalker Full Size 7mm PRC 3+1 24″ Blued Steel Threaded Barrel, Blued Drilled & Tapped Steel Receiver, Fixed Stocky’s Black Carbon Fiber w/Gray Webbing Stock, Right Hand
Availability: 13 in stock
| UPC | 682146888249 |
|---|---|
| Manufacturer | Howa |
| Manufacturer Part Number | HCBN7MMPRCGW |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | 3 Position |
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 270 Win 3rd Capacity 20″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart




