The G33 Magnifier is the selected magnifier of USSOCOM, and is compact and lightweight. The optic offers tool-free vertical and horizontal adjustments, larger field-of-view and an adjustable diopter for improved, precise focusing.
Sight Magnifiers
EOTECH G33 3X MAGNIFIER NM BLK
$529.00
EOTECH G33 3X MAGNIFIER NM BLK
Availability: 4 in stock
| UPC | 672294300502 |
|---|---|
| Manufacturer | EOTech |
| Manufacturer Part Number | G33NM |
| Color | Black |
| Eye Relief | 2.20" |
| Length | 3.90" |
| Magnification | 3x |
| Model | G33 |
| Mount | |
| Objective Size | 30mm |
| Power | 3X |
| Product Type | Magnifier |
Related products
-
Sight Magnifiers
Sig Sauer Juliet3-Micro Magnifier – 3x22mm Push Button with Spacers – Black
$203.22 Add to cart






