Smith & Wesson and Jerry Miculek introduce a signature design used to achieve his latest world record. Fast features like a lightweight scandium frame, titanium cylinder, signature grips and smooth trigger action were all necessary for Jerry to accomplish his goal. The Model 327 WR showcases a C.O.R.E. system for revolvers to accommodate a wide range of red dot optics to help enhance your shooting experience. Includes custom Pelican case, Moon Clip Speed Loader and Unloader, 5 Moon Clips and Vortex CompDot 8 MOA red dot.
Semi Auto Handguns
Smith & Wesson 14045 PC Model 327 w/Optic N-Frame 9mm Luger 8 Shot 5″ Black/SS Ported Barrel, Black Scandium Alloy Frame, JM Signature Black Laminate Grip, Vortex CompDot, C.O.R.E Optic System
$2,999.00
Smith & Wesson 14045 PC Model 327 w/Optic N-Frame 9mm Luger 8 Shot 5″ Black/SS Ported Barrel, Black Scandium Alloy Frame, JM Signature Black Laminate Grip, Vortex CompDot, C.O.R.E Optic System
Availability: 200 in stock
| UPC | 022188897333 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 14045 |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Revolver |
| Barrel Finish | Black/SS |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 8 |
| Dot Size | 8 MOA |
| Length | 10.5'' |
| Magazine Included | 1 x 8-Round |
| Model | 327 |
| Package Height | 7.0 |
| Package Width | 14.0 |
| Product Type | Double Action Only |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 11.1 |
| Sights | Brass Bead Front/Adj Rear |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
Related products
-
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
$833.76 Add to cart -
Semi Auto Handguns
Mossberg MC2sc Subcompact Handgun 9mm Luger 11&14rd Magazines 3.4″ Barrel Optic Ready TRUGLO Sights
$564.84 Read more




