| UPC | 030317042042 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 185605 |
| Eye Relief | 16.60-19.20mm |
| Field of View at 1,000 Yards | |
| Length | 15" |
| Magnification | 27-55x |
| Objective Size | 80mm |
| Product Type | Angled |
Spotting Scopes
Leupold 185605 SX-5 Santiam HD Angled Body 27-55x 80mm Black
$1,999.99
Leupold 185605 SX-5 Santiam HD Angled Body 27-55x 80mm Black
Availability: 3 in stock
Related products
-
Spotting Scopes
Leupold 185679 SX-4 Pro Guide HD G2 Angled Body 20-60x 85mm Black
$1,199.99 Add to cart -
Spotting Scopes
Konus Konuspot-70B Spotting Scope 20x-60x70mm Zoom Green with Tripod
$119.22 Add to cart





