MR920 9mm Black Frame Elite Slide Optic Black Spiral Unthreaded Barrel Black SS Rod Grn Trit w/ACRO Cut
Semi Auto Handguns
SHAS MR920 9MM 4 BLK ELITE OPTIC SLIDE W/ACRO
$969.00
SHAS MR920 9MM 4 BLK ELITE OPTIC SLIDE W/ACRO
Availability: 13 in stock
| UPC | 810120310008 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS1012A |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
Related products
-
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazines (2) 5″ Barrel Black
$776.42 Add to cart -
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun .45 Auto 8rd Magazine 5″ Barrel Black with Rail
$833.34 Add to cart -
Semi Auto Handguns
Savage 1911 Gov’t Style Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 5″ Barrel Black and Stainless with Rail
$1,323.04 Add to cart





