Legend Tactical are built with a sense of duty and a commitment to excellence the same attributes that live in the hearts of the brave men and women who uphold the American way of life. The Legend T features multiple picatinny rails for mounting accessories like red dots and cosign indicators for total versatility.
Spotting Scopes
Bushnell 781545ED Legend T-Series Straight Body 15-45x60mm MIL-Hash Reticle
$699.95
Bushnell 781545ED Legend T-Series Straight Body 15-45x60mm MIL-Hash Reticle
Availability: 11 in stock
| UPC | 029757815453 |
|---|---|
| Manufacturer | Bushnell |
| Manufacturer Part Number | 781545ED |
| Eye Relief | 1.18" |
| Field of View at 1,000 Yards | |
| Length | 11" |
| Magnification | 15-45x |
| Objective Size | 60mm |
| Optic Coating | Fully Multi Coated |
| Product Type | Straight |
| Reticle | Mil-Hash |
| Shipping Weight | 3.5 |
Related products
-
Spotting Scopes
Leupold SX-4 Pro Guide HD Gen 2 Spotting Scope 15-45x65mm Angled
$999.99 Add to cart -
Spotting Scopes
Konus Konuspot-70B Spotting Scope 20x-60x70mm Zoom Green with Tripod
$133.07 Add to cart -
Spotting Scopes
Leupold 185604 SX-5 Santiam HD Straight Body 27-55x 80mm Black
$1,699.99 Add to cart





