Ruger, MFG# 19143, UPC: 736676191437, UOM: EA, PC Carbine, 9mm, 16.12″ Threaded Fluted Barrel, M-LOK, Folding Stock, Desert Verde, 17-rd, TALO, RUGE, RUGELG05, RUGELGALL, LG05, LGALL
Semi Auto Rifles
PC Carbine 9mm 16.12″ TB Desert Verde 17rd TALO
$829.78
PC Carbine 9mm 16.12″ TB Desert Verde 17rd TALO
Out of stock
| UPC | 736676191437 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 19143 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.12" Fluted BBL |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Number of Magazines | 1 17 rd. |
| Package Height | 3.6 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 10.35 |
Related products
-
Semi Auto Rifles
Browning BAR MK 3 Rifle .308 Win 10rd Magazine 18″ Barrel Black
$1,569.99 Read more




