Legacy Sports International, MFG# HHERA65CODG, UPC: 682146879759, UOM: Each, Howa Hera, 6.5 Creedmoor, 22″ Threaded Steel, H7 Chassis, OD Green, 5-rd, LSI, LSILG07, LSILGALL, LG07, LGALL
Bolt Action Rifles
Howa Hera 6.5Cred 22″ ODG H7 Chassis Thrd 5rd
$728.82
Howa Hera 6.5Cred 22″ ODG H7 Chassis Thrd 5rd
Out of stock
| UPC | 682146879759 |
|---|---|
| Manufacturer | Legacy Sports International |
| Manufacturer Part Number | HHERA65CODG |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 46.6 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 11.1 |
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 6.5 Creedmoor 3rd Capacity 22″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart



