Savage Arms, MFG# 32303, UPC: 011356323033, UOM: EA, AXIS 2 Pro Compact, 6.5 Creedmoor, 20″ Heavy Threaded Barrel, AccuTrigger, Bronze/Woodland Camo, 4-rd, SAVA, SAVALG07, SAVALGALL, LG07, LGALL
Bolt Action Rifles
AXIS 2 Pro WDLD Comp 6.5CM 20″ Brnz/Camo 4-rd
$569.64
AXIS 2 Pro WDLD Comp 6.5CM 20″ Brnz/Camo 4-rd
Availability: 2 in stock
| UPC | 011356323033 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32303 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Gun Metal Bronze Cerakote |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Color | GUN METAL BRONZE |
| Length | 48.7500 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 9.0 |
| Sights | No Sights |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |
| Youth Rifle |
Related products
-
Bolt Action Rifles
Savage Model 334 Stevens Rifle 30-06 Sprg 3rd Capacity 20″ Barrel Synthetic Camo Stock
$406.63 Add to cart




